PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=298281}

Życie idioty

Trainwreck: My Life as an Idiot
5,9 1 927
ocen
5,9 10 1 1927
Życie idioty
powrót do forum filmu Życie idioty

Fabuła filmu opowiada głównie o chorobie psychicznej głównego bohatera, reżyser filmu chciał okazać w tym filmie, że ludzie z problemami psychicznymi są takimi bohaterami w życiu codziennym jak ludzie normalni którzy tez mają swoje problemy, nieraz załamania, uważam że każdy ma w sobie cząstkę idioty, tylko ze ludzie chorzy psychicznie są na tyle odważni, że poprostu tego nie ukrywają, w życiu zapewne każdy człowiek popełnił jakiś głupi błąd i zapewne pomyslał - ale zachowałem się idiotycznie, wiec myślę ze główną ideą tego filmu było pokazanie każdemu co zrozumiał ten film ze każdy człowiek jest podobny do chorego człowieka tylko ze ten chory nie umie zapanować nad emocjami.
Moja ocena filmu: 8/10 - głownie za to próbowano i udało się w 80% w nim wyjaśnić problemy rożnych społeczeństw.

ocenił(a) film na 3
Mazgo

abstrahując od tego, co mówisz (nie chce mi się rozkręcać bezowocnej dyskusji)... dlaczego piszesz, że to choroba psychiczna? niepełnosprawność intelektualna to coś trochę innego. dość poważny błąd.

ocenił(a) film na 6
qwerty12345617

Też mi się wydaje, że bardziej chcieli tu ukazać życie ludzi niepełnosprawnych intelektualnie.Podobał mi się film, jako że jestem pedagogiem.Można go zaliczyć do takich ''pedagogicznych'', tak samo jak film ''XXX'' o hermafrodycie

ocenił(a) film na 6
Milagros1986

tfu ''XXY''

Mazgo

Wydaje mi się, że nie masz do końca racji Mazgo. Człowiek z takimi dysfunkcjami jak Jeff, zespół Touretta, napady lękowe, dyslekcja w ogóle mix wszelkich skrajności jest nieziemsko obciążony. To nie jest tak, że on " nie umie zapanować nad emocjami" . Emocje? Są daleko w tle, tutaj jest codzienna próba funkcjonowania w "normalnym" społeczeństwie, czując na sobie bezwzględną inność, wyróżnienie w tym złym kierunku, samoocenę przez świadomość swojej inności, walkę z ciągłą oceną społeczeństwa i próba zaistnienia - zbudowania swojej osoby w oczach innych ( między innymi najbliższych ). Nie wydaje mi się, żeby ten film jak i w ogóle jakaś chwila z życia Jeffa była komedią. Chyba tylko człowiek dotknięty takimi problemami jak ludzie pokroju Jeffa są w stanie zrozumieć tak naprawdę, z czym zmaga się taka osoba, jak trudna jest rzeczywistość, codzienność. Cieszę się, że jakoś udało mu się ogarnąć tą swoją psychikę i usamodzielnił się, aczkolwiek to takie... szczęście w nieszczęściu. Bardzo dobry film, doskonale odegrana rola.
Pozdro

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones